18.11.2023

Vítězem premiérového ročníku Alexander Mašek

Prostory porečského Sport buffe, které se nachází u tenisových dvorců sportovního centra Zelena Laguna, se v prvním zářijovém týdnu staly dějištěm premiérového ročníku série individuálních turnajů v moderních šipkách. 1. Poreč Darts Open připravila pro své klienty cestovní kancelář 101 Zemek s.r.o., která ve spolupráci se společností Willcap Trutnov nabídla rekreantům spojení příjemné dovolené u Jadranu s večerní aktivitou u šipkových terčů.
Ve čtyřech večerech bylo sehráno celkem osm turnajů, do nichž se zapojily čtyři desítky soutěžících. Pořadí každého turnaje bylo bodově ohodnoceno a dle předem stanovených klíčů započteno do celkového pořadí tzv. žebříčků. Zatímco turnaje byly sehrány v jedné společné kategorii, žebříčky byly vedeny a na závěr vyhodnoceny ve dvou kategoriích ženy a muži.
Nejlepší dámou série, tedy vítězkou žebříčku něžného pohlaví, se stala Petra Jelínková z týmu Valkýry Tábor. Prvenství v mužích patřilo Alexandru Maškovi z trutnovského klubu 40+. Úřadující mistr Evropy (titul získal v červnu ve Španělsku, kde po boku spoluhráče Michala Šildbergera kraloval mistrovskému turnaji dvojic) byl naprosto bezkonkurenční, když roli favorita potvrdil vítězstvím ve všech osmi turnajích. Nejen pro vítěze byly při závěrečném ceremoniálu připraveny poháry a věcné ceny. Ohodocen byl dále také každý dílčí turnaj vždy formou tekutých a pamětních cen.

Nejlepší z tenistů účastnících se 27. TENIS - CUPu ZEMEK ISTRIE 2022 byl v turnaji šipek pan Stránský Jiří, druhé místo obsadil pan Uher Josef a třetí místo Brusenbauch Alan. Z nehrajího doprovodu pak byla nejlepší v žebříčku žen paní Stránská Ivana a za ní se umístila paní Václavíková Marta.

Kompletní výsledkový servis z porečské turnajové série Darts Open 2022 nabízí web porecopen.navrchol.cz, kde v budoucnu přibudou informace k ročníku druhému, který proběhne 9.9.-16.9. 2023 opět v Poreči, Zelene Laguně.

Zdroj: Ondřej Vylíčil, Willcap