Vyjádření k situaci šíření viru COVID – 19

22.6.2020

Vážení naši klienti,

rádi bychom Vás informovali, že Chorvatsko zavedlo web pro registraci ENTER CROATIA. Podrobné informace naleznete v přiloženém dokumentu.
Upozorňujeme, že při online registraci je kontrolován scan dokladu (OP/pas), který je v žádosti zanesen. Zákazník musí nahlásit a použít  totožný doklad, který nahlásíte do formuláře, jinak je registrace neplatná!!

Instrukce zašleme souběžně s odbavením - odkaz - zákazníci si vyplňují formulář sami

Znovu upozorňujeme, že při online registraci je kontrolován scan dokladu (OP/pas), který je v žádosti zanesen. Použijte pro přechod hranice zásadně totožný doklad, který jste vyplnili! Jinak je registrace neplatná!

PRODUKTOVÁ INFORMACE K CESTĚ DO CHORVATSKA

 

2.6.2020

Vážení naši klienti,

zde je seznam zemí (zelené), kam lze cestovat a odkud se lze do ČR vracet bez nutnosti testu na koronavir. Seznam začíná platit 15.6.2020, Ministerstvo bude jednou týdně seznam znovu vyhodnocovat a aktualizovat. 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_06_01_cestovani_podle_tzv_semaforu.html 

 

Důležitý odkaz na stránky MZV, kde jsou nejaktuálnější informace k cestování:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

 

27.4.2020

Vážení naši klienti,

dle nařízení vlády ČR o vyhlášení omezení pohybu v celé ČR je od 27.4.2020 otevřeno. 

Děkujeme Vám, 101 CK Zemek

 

23.3.2020

Vážení naši klienti,

naše CK vydala k současné situaci memorandum, kde najdete odpovědi na většinu otázek i jaké možnosti nabízí naše CK ohledně Vašich zakoupených pobytů. 

 

4.3.2020

Vážení naši klienti,

také pojišťovna Union, jejíž cestovní pojištění nabízíme, vydala podrobnosti k řešení pojistných událostí v souvislosti s COVID-19. 

Prohlášení pojišťovny UNION 

 

2.3.2020

Vážení naši klienti,

k 1.3. 2020 vydalo Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo turizmu chorvatské republiky, že  potvrzují klidný stav bez jakýchkoli současných problémů a očekávají silnou sezonu 2020. 

Originál vyjádření ministerstev v angličtině, formát .pdf

Originál vyjádření ministerstev v chorvatštině, formát .pdf

 

28.2.2020

Vážení naši klienti,

situaci kolem výskytu koronaviru v Chorvatsku pečlivě monitorujeme. Jsme v kontaktu jak s našimi chorvatskými partnery, tak i s našimi delegáty žijícími po celém pobřeží Chorvatska. 
Dosud v žádné z námi nabízených pobřežních oblastí se nákaza neobjevuje, všechno funguje bez omezení. MZV nevyhlásilo doporučení necestovat do této země a není označena jako zemí kritickou. Koronavirus nemá podstatný vliv na poskytování zájezdu a nepředstavuje mimořádnou a nepředvídatelnou okolnost.
Podmínky pro případné odstoupení zákazníka od smlouvy bez povinnosti platit storno tak nejsou z výše uvedených důvodů splněny. Zákazník může odstoupit od smlouvy, je však povinen zaplatit cestovní kanceláři odstupné, tzv. stornopoplatek, vyplývající z našich Všeobecných obchodních podmínek strana 4.
Tyto stornovací podmínky naleznete na našich stránkách – Všeobecné obchodní podmínky prodeje zájezdů a služeb cestovního ruchu (VOP), tedy v témže dokumentu, který byl přiložen k cestovní smlouvě o zájezdu/přihlášce na pobyt. Pokud by se stalo, že by se situace změnila, nastalou situaci budeme operativně řešit.


Aktuální informace naleznete zde:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html