Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři

Ostrov Pašman

Ostrov Pašman o rozloze 57 km2 leží ve vnitřním pásu severodalmatských ostrovů jihovýchodně od ostrova Ugljan, se kterým je spojen novým mostem přes průplav Ždrelac. Od pevniny je oddělen Pašmanským průlivem. Od města Biograd na Moru je ostrov Pašman vzdálen 15 minut plavby trajektem. Při méně členitém východnínm pobřeží jsou rozložena všechna větší sídla ostrova - Tkon, Nevidjane, Kraj, Pašman, Mrljane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac, z nichž první dvě jsou největší (každý asi 700 obyvatel). Před pobřežím, zejména v jižní části, jsou četné drobnější ostrovy a ostrůvky. Obyvatelstvo se věnuje zemědělství, chovu ovcí, rybolovu a v omezené míře službám cestovnímu ruchu. Pašman je řidčeji osídlen než sousední Ugljan, který je jen o málo menší, ale má o více než dvojnásobek více obyvatelstva než Pašman. Kulturně historické památky jsou soustředěny v místních vesnicích a osadách nebo v jejich bezprostředním okolí (Tkon, Kraj, Pašman), mimo ně je památek velmi málo.
(např. u zátoky Sveti Ante na jihozápadním pobřeží je předrománský kostelík). Na ostrově jsou vhodné a příznivé přírodní podmínky pro rekreační pobyt. Ostrovu dávají přednost ti, kdo hledají klid, krásnou nedotčenou přírodu a čisté moře, tedy pobyt mimo hlučná velká letoviska.

 

V případě zájmu o ubytování v apartmánech/vilách v soukromí na ostrově Pašman s dopravou vlastním autem Vám rádi učiníme individuální nabídku zohledňující Vaše požadavky a přání, děkujeme.

Pobytová místa

Nebyly nalezeny žádné výsledky.