Mobilní aplikace pro cestu do Chorvatska

- pomoc při cestách, přibližné ceny pohonných hmot, mapy, počasí, ale zejména kamery na hlavní dálniční tahy, města a samotné hraniční přechody z obou stran..

 

Bojíte se hraničních kolon při cestě do Chorvatska? 


I letos míří na jih do Chorvatska velké množství turistů z České republiky. 
V důsledku zavedení systematických kontrol na vnějších schengenských hranicích od dubna 2017, kdy jsou kontrolování všichni turisté, včetně občanů z Evropské unie, dochází na hranicích s Chorvatskem ze strany Slovinska a Maďarska k tvorbě kolon. Ačkoliv tamní správa se snaží urychlit odbavení a kontroly cestujících, není průjezd vždy bezproblémový.


Doporučujeme proto na vašich cestách využít mobilní aplikaci od chorvatského autoklubu. V této mobilní verzi stránek naleznete nejen pomoc při cestách, přibližné ceny pohonných hmot, mapu, počasí, ale zejména kamery na hlavní dálniční tahy, města a samotné hraniční přechody z obou stran. Videa jsou aktualizována ve frekvenci několika vteřin. 
Pomohou vám tak lépe vaši cestu naplánovat.


Nezapomeňte - Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrzuje, že čeští občané mohou do zemí EU včetně Chorvatska, Bulharska, Velké Británie a Kypru i nadále cestovat nejen na základě platného cestovního pasu, ale také na základě platného občanského průkazu.

Odkaz na aplikaci: https://m.hak.hr/ 

Zdoj: Asociace cestovních kanceláří ČR