Leden / Únor 2017

Chorvatsko je vyhlášeno světovou destinací pro rok 2016! 
Chorvatsko jako turistická destinace získalo další z řady hodnotných cen. Čtenáři slavného turistického časopisu Travel & Leisure (T + L) si vybrali Chorvatsko za světovou destinaci pro rok 2016! Chorvatsko v on-line hlasování, které se uskutečnilo v říjnu a listopadu, získalo nejvíce hlasů - 28 procent z celkového počtu hlasů.

Šest chorvatských destinací s certifikátem "TOP 100 sustainable destinations
Na konferenci obdrželo 6 míst v Chorvatsku prestižní certifikát "Top 100 udržitelných destinací na světě" pro rok 2016. Jedná se o společnou iniciativu organizace Green destinations, TravelMole, Destination Stewardship Center, Asian Ecotourism Network (AEN) a Globální rady pro udržitelný cestovní ruch (GSTC). Na seznam "sto nejlepších" bylo zařazeno těchto šest chorvatských destinací, které budou své certifikáty používat ve všech formách komunikace a propagace: ostrov Lošinj, Gorski Kotar, ostrov Krk, Pula, Drniš a Delnice.

Aquapark Istralandia mezi pěti nejlepšími v Evropě 
Aquapark Istralandia poblíž Novigradu obdržel na Europském veletrhu atrakcí (EAS) 2016 v Barceloně prestižní cenu za 5. místo v kategorii nejlepších aquaparků v Evropě mezi více než 300 aquaparky. Porota hodnotila kvalitu a bezpečnost atrakcí, kvalitu stravovacích služeb, čistotu a pořádek, uspořádání, vstřícnost personálu a množství animací.

od 17. ledna do 1. března 2017 - Karneval v Rijece 
Navzdory své dlouhé historii si "Rijecký karneval" zachoval veselého, vzdorného, nezkrotného, ale i kritického ducha karnevalových událostí. Představuje soutěž fantazie, duchaplnosti a originality tisíců masek a nezměrného počtu diváků z domova i ze zahraničí.

od 28. ledna do 29. ledna 2017 - SPOSAnews - Istrijský svatební festival 
Sposanews se koná v Pule a soustřeďuje asi osmdesát vystavovatelů, kteří prezentují vše, co je potřeba pro perfektní svatbu: salóny, klenotníky, květinářství, fotografy, kameramany, restaurace, cukrárny, producenty vína, organizátory a dekoratéry svateb, dárky a svatební cesty. Festival každoročně přiláká kolem 2000 návštěvníků.

od 26. ledna do 2. února 2017 - Festa Dubrovník 
Festa Dubrovník je humanitární hudebně- zábavná událost, která se již řadu let koná současně s tradičními dubrovnickými zimními slavnostmi - Oslavou sv. Blažeje a Dnem města Dubrovník. Hudebně-zábavný program je bohatý na vystoupení nejlepších chorvatských umělců, v kombinaci s výstavami, dílničkami a degustacemi regionálních vín.

od 15.února do 18.února 2017 – Adriatic Gastro Show 
Adriatic Gastro Show se potřetí koná ve Splitu a je výstavní akci, která bude hostit nejznámější jména v oblasti gastronomie, vinařství, cestovního ruchu, stejně jako společnosti z oblasti pohostinství.