Tranzitní ubytování - Plitvice


RAKOUSKO

Pro klienty, kteří nemusí příliš spěchat a mají v plánu si cestu rozdělit, nabízíme příjemné a levné ubytování se snídaní v rodinném penzionu s restaurací pod názvem Landhaus Postillion,Rakousko, Grosswilfersdorf 56, tel.: 0043-33858401, 0043-33858404

Malé městečko se nachází na hlavní silnici A2 na Maďarsko. Cca 50 km před Grazem je odbočka Ungarn – Ils. Po 2 km směrem Ungarn je po levé straně na jediné světelné křižovatce Landhaus Postillion. Jeho poloha je přesně v polovině cesty z Prahy na Istrii (400 km). Naše CK zajistí pouze rezervaci, platba je přímo na místě. Upozorňujeme, že čtvrtek je zavírací (sanitární) den.

Ceny pro rok 2016: 1/2 – 50 EUR, 1/3 – 70 EUR, 1/4 – 80 EUR včetně snídaně (cena je za celý pokoj).

_P1011035-landhaus-postilion _P1011033-landhaus-postilion _P1011032-landhaus-postilion

_P1011039-landhaus-postilion _P1011030 postilionm _P1011040 postilion


PLITVICE

Plitvická jezera se nacházejí ve vnitrozemí v oblasti zvané Lika asi v polovině cesty mezi Zagrebem a pobřežím. Z nynější nové dálnice Zagreb-Zadar jsou dva výjezdy vedoucí k Plitvickým jezerům.
Plitvická jezera jsou chráněná oblast a vyhlášeny národním parkem. Je to nejznámější a nejnavštěvovanější národní park v celém Chorvatsku. Jako jediný přírodní fenomén v Chorvatsku je zahrnut organizací UNESCO mezi nejcennější přírodní hodnoty ve světovém měřítku. Škody, které utrpěl při srbské agresi začátkem 90. let minulého století, nebyly naštěstí příliš značné a park byl v roce 1995 opět zpřístupněn. Několikaletá pauza mu dokonce z ekologického hlediska prospěla.

Plitvická jezera jsou soustavou 16 kaskádovitých jezer vzájemně propojených vodopády, celé území je krasového původu. Chrání se bohatství krasových jevů, ojedinělá vegetace s řadou endemitů i bohatá fauna (medvědi, vlci a další). Rozloha asi 295 km2.

Vstupenka je celodenní, návštěvník parku si může zvolit pěší okruh vyznačenými stezkami nebo úseky projet turistickým elektrickým vláčkem, přes Prokljansko jezero je převoz lodí na elektrický pohon (Loďka i vláček jsou v ceně vstupenky). Pěší chodníčky jsou z kulatiny, místy tvoří můstky a je potřeba myslet na dobré obutí.

Koupání v jezerech není povoleno a vzhledem k nadmořské výšce 800 m teplota vody ani není příliš atraktivní. Jezera jsou výjimečně krásná, obklopena hlubokými lesy. Celá oblast se během jednoho dne ani nedá projít, při zkrácené variantě počítejte s 2-3 hodinovou prohlídkou.
Plitvická jezera u nás nejvíce zpopularizovaly filmy o Vinnetouovi, části filmu byly natáčeny právě zde. Cena jednodenní vstupenky v červenci a srpnu je kolem 180 Kun (cca 23 EUR), děti do 7 let jsou zdarma, děti 7-18 let platí poloviční vstupné. Dvoudenní vstupenka stojí kolem 280 Kun (cca 36 EUR). V ostatních měsících je vstup asi o 40% levnější. (ceny jsou orientační).

Zakoupením vstupenky přispíváte k trvalé ochraně NP. Pokud jste ubytováni delší čas, můžete si ji v recepci prodloužit.


Při tranzitním ubytování cestou k moři nabízíme v oblasti Plitvic následující možnosti ubytování (zde jsou ceny spočteny za jednu noc, konečná délka pobytu závisí pouze na Vás):

hotel Bellevue **

hotel Grabovac ***

hotel Jezero***

hotel Plitvice***

bungalovy Korana* bez stravy

bungalovy Korana* se snídaní

bungalovy Korana* s polopenzí

Kdo spěchá a jenom projíždí, může si dopřát skvělé občerstvení v mnoha hospůdkách kolem cesty. Již z auta se dají zahlédnou selátka a jehňátka na otáčejících se rožních, ta jsou právě vynikající místní specialitou. Na příjezdových cestách spatříte na odpočívadlech selky nabízející bochánky domácího sýra, rakiji a různé rukodělné výrobky.

plitvice-np-02 plitvice-np-03

plitvice-np-04 plitvice-np-05

plitvice-np-07 plitvice-np-08

plitvice-np-06 plitvice-np-09

plitvice-np-10