Lopari kemp studia **/*** 

Vyprodáno 2017
Kód zájezdu: 4105610
Typ ubytování: Apartmán
Typ stravy: bez stravy
Lokalita: Chorvatsko / Ostrov Lošinj / Lopari
Doprava: Vlastní doprava

Informace o zájezdu

Kemp Lopari se nachází mezi starobylým městečkem Osor (odděluje zde ostrovy Cres a Lošinj padacím mostem ) a malebným rybářským místem Nerezine. Leží přmo u moře. Kemp je prostorný a je dobře vybaven. Celý se nalézá v borovicovém háji.  Je rozdělen na 3 pásma a k moři vedou upravené cesty přímo na cca 800 m dlouhou písčito-oblázkovou pláž. Ta je rozdělena na část přírodní a část upravenou s pozvolným vstupem do moře vhodnou pro děti. Kemp je zařízen na pobyt s domácími zvířaty a menší část pláže je zde vyhrazena jejich koupání.

V tomto kempu nabízíme ubytování buď v mobilních chatách (další nabídka zájezdů) anebo v apartmánech a studiích pro 2-6 osob.

Všechny apartmány i studia jsou vybavena SAT/TV, klimatizací, balkonem.

Hostům je zde k dispozici prostorná klimatizovaná recepce s oddělenou výstavní částí s tradičními námořními exponáty. Zde je k dispozici internet. V kempu jsou moderní komfortní sanitární zařízení přizpůsobená i dětem, batolatům a invalidům. Je zde k dispozici i prádelna. Kvůli ideálním větrům je Nerezinský záliv již dlouhá léta vyhledávaným místem pro surfaře. Ke sportovnímu vyžití poslouží dále univerzální hřiště, půjčovna kol, vodní sporty. V příjemném přírodním prostředí se nachází restaurace Lopari á la carte, k nákupu slouží zdejší obchod, k dalšímu osvěžení jsou zde kiosky s nápoji, se zmrzlinou. V blízkosti kempu je benzinová stanice rovněž s nabídkou nápojů, novin, drobného zboží.

Vlevo od hlavní silnice na úpatí pohoří Osoršćice najdeme první městečko na ostrově Lošinj - Nerezine. Místu dominuje zvonice františkánského kostela s klášterem z 15. století. V kostele je několik významných církevních uměleckých děl, z nichž nejvýznamějším je obraz Matky Boží s dítětem od neznámého benátského malíře z 15. století. Nerezine je místo, které postupně vyrostlo v námořní vesnici s malou loděnicí, známou stavbou dřevěných lodí. K dispozici je nový přístav. Dvě turistická střediska, dva kempy Lopar a Rapoča, dva nové menší rodinné hotely jakož i velký počet privátních pokojů a apartmánů nabízí příjemný pobyt. Je zde velká samoobsluha, několik restaurací, další menší obchody, tržnice.  V bezprostřední blízkosti Nerezine jsou 2 pláže Ridimutak a Galboka. Obě pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi, s oblázko–písčitým povrchem a mělkým vstupem do moře. Borovicové háje sahají téměř až k moři. Nad pláží Ridimutak je parkoviště, na pláži je možno pronajmout lehátka, slunečníky. K občerstvení slouží Ridimutak beach bar, který se v noci mění v malý noční klub.